SAP MII (SAP Manufacturing Integration and Intelligence)

SAP Üretim Entegrasyonu ve Zekâsı (SAP MII), üretim katmanlarını ve üretim yönetim sistemlerini (MES) SAP ERP ile birleştiren ve üretim süreçlerinize şeffaflık kazandıran çift yönlü bir veri merkezi olarak çalışır.

 

SAP MII Mimarisi

SAP MII, süreç endüstrisinde kullanılmak üzere geliştirilmiş ve optimize edilmiştir. Aynı zamanda, SAP ERP’ deki kesintisiz entegrasyon için üretimde tüm SAP Üretim Yürütme (SAP ME) uygulamalarının temelini oluşturmaktadır. SAP MII, tüm sektörlere yönelik kullanılabilecek bir temel oluşturur. SAP ME’ den SAP ERP’ ye hem de SAP MII’ den SAP PCo’ ya ve Operatör Kullanıcı Arayüzüne bir arabirimdir. SAP MII, NetWeaver (NetWeaver 7.3 ile MII 12.2) ve bir Java uygulaması üzerine kurulmuştur. SAP OEE veya SAP Toplu Üretim gibi uygulamalar SAP MII’ yi temel alır. SAP MII ile mağaza entegrasyonu SAP MII merkezi ve merkezden uzaklaştırılmış yapılandırmalarda veya karma yapılandırmalarda kullanılabilir ve kendi sunucu isteğini gerektirir.

SAP MII ile Görselleştirme

Görselleştirme, üretimde daha iyi anlama ve daha hızlı karar verme için önemli bir ön şarttır. SAP MII sayesinde; kullanıcıya bağlı bilgiler, malzeme akışına genel bakış, sistem monitörleri, kontrol odaları, panolar ve kokpitlerin yanı sıra OEE raporları gibi KPI’larda kolayca ve gerçek zamanlı olarak sunulabilir. SAP SSCE, gösterge tabloları oluşturmak için SAP MII’ de güçlü bir sürükle bırak ortamıdır. HTML5 tabanlı SAPUI5 teknolojisi, MII ile hızlı ara yüz geliştirme ve mobil uygulamalar için gelecekteki temelleri oluşturmaktadır.