Dijitalleşme Yolculuğu
Smaris ile yeniden başlıyor...
Hakkında

İşletmelerin daha verimli çalışmasını sağlama misyonu ile yola çıkan Smaris; Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Endüstri 4.0 alanlarında üretim, kalite, servis ve bakım süreçleri ihtiyaçlarına göre akıllı endüstri çözümleri geliştirir ve bu çözümleri ürünleştirerek sektörel çözümler sunar.

Smaris olarak, işletmeleri dijital dönüşüme uyumlu bir orkestra haline dönüştürmek amacıyla; Üretim Yönetim Sistemleri (MES), Üretim Zekası ve Entegrasyonu, M2M (Makina-Makina Haberleşmeleri), Analitik Raporlama, Makine Öğrenmeleri, Görüntü İşleme, İleri Tahminleme analizleri gibi gelişmiş teknolojileri kullanarak, uçtan uca yazılım ve donanım hizmetleri sunuyoruz. Temel hedefimiz, firmaların daha karlı, daha verimli ve daha çok “Bilerek” çalışmasını, bilgeliğe giden yolda büyük veriyi (Big Data) anlamlı hale getirip; çeşitli analitik raporlamalar oluşturarak, tüm sistemlerin aralarında uyumlu bir işbirliği oluşturmasını sağlamaktır.

Smaris, 15 yılı aşkın süredir yazılım ve danışmanlık hizmeti veren Vektora Bilişim Teknolojileri ve elektronik haberleşme sistemleri alanında öncü olan Step Teknoloji’ nin ortaklığıyla 2017 yılında kurulmuştur.
İşletmelerin daha verimli çalışmasını sağlama misyonu ile yola çıkan Smaris; Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Endüstri 4.0 alanlarında üretim, kalite, servis ve bakım süreçleri ihtiyaçlarına göre akıllı endüstri çözümleri geliştirir ve bu çözümleri ürünleştirerek sektörel çözümler sunar.

Smaris olarak, işletmeleri dijital dönüşüme uyumlu bir orkestra haline dönüştürmek amacıyla; Üretim Yönetim Sistemleri (MES), Üretim Zekası ve Entegrasyonu, M2M (Makina-Makina Haberleşmeleri), Analitik Raporlama, Makine Öğrenmeleri, Görüntü İşleme, İleri Tahminleme analizleri, fabrika dijital ikiz uygulaması gibi gelişmiş teknolojileri kullanarak, uçtan uca yazılım ve donanım hizmetleri sunuyoruz. Temel hedefimiz, firmaların daha karlı, daha verimli ve daha çok “Bilerek” çalışmasını, bilgeliğe giden yolda büyük veriyi (Big Data) anlamlı hale getirip; çeşitli analitik raporlamalar oluşturarak, tüm sistemlerin aralarında uyumlu bir işbirliği oluşturmasını sağlamaktır.

Neden Smaris?

1- BÜTÜNCÜL PROJE YAKLAŞIMI
SMARİS, süreç iyileştirme/geliştirme odaklı yaklaşır. Amaç işletmelere fayda sağlayacak yeni nesil çözümler üretmek olduğundan bütüncül ve önkoşulsuz olarak projeleri ele alır.
2- IT ve OT DENEYİMİ BİR ARADA
SMARİS, IT (Bilgi Teknolojileri) ve OT (Operasyonel Teknolojiler) alanlarını bir araya getiren, her biri kendi alanında en iyi iki firmanın iş birliği ile, donanım tasarımı/üretiminden, MES, ERP, Veri Ambarı ve Analitiklerine kadar dijital akışın her alanında çözüm sunar.
3- AR-GE GÜCÜ
IT ve OT ayağında makine-makine (M2M), insan-makine (HMI) etkileşimleri üzerinde donanım ve gömülü yazılım alanlarında araştırma geliştirmeye dayalı çalışmaları yıllardır sürdüren kurucu ortaklar

Neden Smaris?

Smaris'in
diğer kurucu ortağı olan STEP TEKNOLOJİ ise Uludağ Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde temel faaliyet alanı olarak makine-makine, insan-makine etkileşimleri üzerinde donanım ve gömülü yazılım alanlarında araştırma geliştirme yapan bir mühendislik firmasıdır. 2011 yılında kurulan STEP TEKNOLOJİ kurulduğu tarihten bu yana elektronik donanım ve gömülü yazılım alanlarında yoğun Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştirmektedir ve projelerde ihtiyaca uygun IoT cihazları tasarımı, üretimi ve garanti/bakım hizmetleri vermektedir.
Smaris,
IT (Bilgi Teknolojileri) ve OT (Operasyonel Teknolojiler) alanlarını bir araya getiren, her biri kendi alanında en iyi iki firmanın iş birliği ile, donanım tasarımı/üretiminden, MES, ERP, Veri Ambarı ve Raporlamalarına kadar dijital akışın her alanında çözüm sunmaktadır.
Smaris
Süreç iyileştirme/geliştirme odaklı yaklaşır. Amaç işletmelere fayda sağlayacak çözümler üretmek olduğundan bütüncül ve önkoşulsuz olarak projeleri ele alır.