Dijitalleşme Yolculuğu
Smaris ile yeniden başlıyor...
Biz Kimiz?

SMARİS, Vektora Bilişim Teknolojileri ve Step Teknoloji tarafından ortak olarak kurulan, nesnelerin interneti ve Endüstri 4.0 alanlarında iş ihtiyaçlarına göre akıllı endüstri çözümleri geliştirme ve bu çözümleri ürünleştirerek sektörel “hazır çözümler” sunma misyonuyla ilerleyen bir bilişim firmasıdır.

Gerçek zamanlı veri değişimi, ölçme, değerlendirme sistemleri; günümüzün iş dünyasının ve Endüstri 4.0 kavramının merkezindedir. SMARİS; geliştirdiği donanım ve yazılımlarla makinalardan/cihazlardan veri okuyabilecek, gerektiğinde veri yazabilecek yetkinliğe, sonuç/fayda odaklı verilerin ERP, MES gibi sistemler tarafından işlenmesinden, Büyük Veri analizleri ve “Kestirimci Analitiklere” kadar yazılım sistemlerinin kurulması konularında tüm alanlarda “uçtan uca“ önemli deneyimlere sahiptir.

MİSYON: İş kolları ve sektörel ihtiyaçlara göre akıllı endüstri çözümleri geliştirme ve bu çözümleri ürünleştirerek aynı veya benzer sektörlere uygun hazır çözümler sunma.

VİZYON: Endüstri 4.0 alanında Türkiye’de en fazla değer yaratan marka olmak ve uluslararası alanda da Endüstri 4.0 alanında değer yaratır hale gelebilmek.

VEKTORA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

SMARİS’in kurucu ortağı olan VEKTORA Bilişim Teknolojileri, Türkiye’de hem SAP’nin hem de Microsoft’un Gold Partneridir. 2003’ten beri bilişim sektöründe SAP ve Microsoft çözümlerinde uçtan uca teknoloji ve danışmanlık hizmeti veren Vektora, 20’nin üzerinde sektörde 300’ün üzerinde başarılı projeye imza atmış bilişim sektörünün köklü teknoloji ve danışmanlık firmasıdır.

www.vektora.com

 

STEP TEKNOLOJİ

SMARİS’in iş ortağı olan STEP TEKNOLOJİ ise Uludağ Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde temel faaliyet alanı olarak makine-makine, insan-makine etkileşimleri üzerinde donanım ve gömülü yazılım alanlarında araştırma geliştirme yapan bir mühendislik firmasıdır. 2011 yılında kurulan STEP TEKNOLOJİ kurulduğu tarihten bu yana elektronik donanım ve gömülü yazılım alanlarında yoğun Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştirmektedir ve projelerde ihtiyaca uygun IoT cihazları tasarımı, üretimi ve garanti/bakım hizmetleri vermektedir.

stepteknoloji.com

Neden Smaris?

1- BÜTÜNCÜL PROJE YAKLAŞIMI
SMARİS, süreç iyileştirme/geliştirme odaklı yaklaşır. Amaç işletmelere fayda sağlayacak yeni nesil çözümler üretmek olduğundan bütüncül ve önkoşulsuz olarak projeleri ele alır.
2- IT ve OT DENEYİMİ BİR ARADA
SMARİS, IT (Bilgi Teknolojileri) ve OT (Operasyonel Teknolojiler) alanlarını bir araya getiren, her biri kendi alanında en iyi iki firmanın iş birliği ile, donanım tasarımı/üretiminden, MES, ERP, Veri Ambarı ve Analitiklerine kadar dijital akışın her alanında çözüm sunar.
3- AR-GE GÜCÜ
IT ve OT ayağında makine-makine (M2M), insan-makine (HMI) etkileşimleri üzerinde donanım ve gömülü yazılım alanlarında araştırma geliştirmeye dayalı çalışmaları yıllardır sürdüren kurucu ortaklar

Neden Smaris?

Smaris'in
diğer kurucu ortağı olan STEP TEKNOLOJİ ise Uludağ Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde temel faaliyet alanı olarak makine-makine, insan-makine etkileşimleri üzerinde donanım ve gömülü yazılım alanlarında araştırma geliştirme yapan bir mühendislik firmasıdır. 2011 yılında kurulan STEP TEKNOLOJİ kurulduğu tarihten bu yana elektronik donanım ve gömülü yazılım alanlarında yoğun Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştirmektedir ve projelerde ihtiyaca uygun IoT cihazları tasarımı, üretimi ve garanti/bakım hizmetleri vermektedir.
Smaris,
IT (Bilgi Teknolojileri) ve OT (Operasyonel Teknolojiler) alanlarını bir araya getiren, her biri kendi alanında en iyi iki firmanın iş birliği ile, donanım tasarımı/üretiminden, MES, ERP, Veri Ambarı ve Raporlamalarına kadar dijital akışın her alanında çözüm sunmaktadır.
Smaris
Süreç iyileştirme/geliştirme odaklı yaklaşır. Amaç işletmelere fayda sağlayacak çözümler üretmek olduğundan bütüncül ve önkoşulsuz olarak projeleri ele alır.

Smaris Broşür